Dzień Babci i Dziadka

Święto naszych Dziadków jest urokliwym czasem, od kilkudziesięciu lat zakorzenionym w polskiej tradycji. Szczególnie na niego czekają wnukowie - z nieskrywanym wytęsknieniem i niemałym zniecierpliwieniem. I słusznie, bo właśnie 21 i 22 stycznia możemy w sposób wyjątkowy przekazać najbliższym wszystkie gorące uczucia, którymi ich obdarzamy. Spotkanie z Dziadkami jest bardzo wyczekiwane przez uczniów naszej szkoły. Przez kilka przygotowują się, by w specjalny sposób podziękować za wszystko to, co od nich otrzymujemy każdego dnia. Drobne prezenty i upominki, wiersze i piosenki to tylko kawałek wdzięczności, którą wyrażamy podczas ich święta. Cenniejszy bowiem wydaje się czas im poświęcony, uwaga zwrócona w ich stronę, lekki uśmiech. 21 i 22 stycznia Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni przez wnuków na występ artystyczny, który przygotowały klasa 0a, IIIa oraz wspólnie klasa 0b z Ib. Mali artyści pragnęli podarować najbliższym chwilę magicznych życzeń i czarujących baśni. Swoim występem udowodnili, że nie wyobrażają sobie świata bez ukochanej Babci i Dziadka. Życzenia – wyśpiewane i wytańczone – zakończyły część artystyczną i pozwoliły podążyć z upominkami do Dziadków. Chwile spędzone razem okazały się najcenniejszym prezentem podarowanym w tym dniu, bo bogatym w radość i szczere wzruszenie.  Nad całością przedstawień czuwali wychowawcy poszczególnych klas: 0a pani Justyna Hamera, 0b pani Renata Kwiecień, Ib pani Marzena Kalisz i klasa IIIa pani Małgorzata Prokop. Nie mogło również zabraknąć tańców wnucząt z babciami przy akompaniamencie pana Wojciecha Pociechy.