"Dorotka po drugiej stronie tęczy"

10 grudnia 2019 roku uczniowie klas 0- III pod opieką wychowawców wybrali się do SCK na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ,,ALERT” z Wrocławia. Spektakl ten, będący adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” to przepiękna opowieść o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Przedstawienie - pełne walorów wychowawczych, ubarwione kolorowymi kostiumami i bajkową scenografią przypadło do gustu dzieciom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Spektakl ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych widzów.