„Charytatywny Dzień Piżamy”

13 czerwca 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Piżamy” pod hasłem "5złotówka dla dziecka zdrówka".Dzień Piżamy w szkole to zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię.  Dlaczego piżama? To standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. Nowością w tym roku był również „Bieg w Piżamach”. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 559,33 zł, które przekazaliśmy na rzeczy Fundacji Gdy Liczy Się Czas – pomysłodawcy akcji.  W tym roku, wszystkie zebrane środki trafią na budowę magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci - MOGWART - Mogę i jestem tego wart!