Babcie dzieciom, dzieci babciom i dziadkom

W miesiącu styczniu , kiedy to babcie i dziadkowie obchodzą swoje święto uczniowie z  klas „0” zaprosili do głośnego czytania w ramach programu „Książka moim przyjacielem” w dniach 21-24.01.2014r.  babcie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Panie z ogromną radością przyjęły zaproszenie od naszych dzieci. Czytały im bajki, wiersze i legendy. Z cierpliwością tłumaczyły, co jest na ilustracjach w książkach. Każda babcia  otrzymała w podziękowaniu za przybycie laurkę i drobny upominek.
Dzieci nie zapomniały również o babciach i dziadkach z Domu Opieki Społecznej i zorganizowały dla nich Dzień Babci i Dziadka. Dla naszych maluchów  była to nie lada wyprawa. Nie dość, że za oknem mróz, to trzeba było pokonać tremę przed występami. Jednak trzeba  przyznać, że dzieci poradziły sobie wspaniale. Głośno śpiewały i mówiły swoje role. Pięknie też zatańczyły. Mikrofon nie stanowił dla nich żadnych tajemnic. Babcie i Dziadkowie przyjęli małych gości  bardzo ciepło. Na niejednej twarzy pojawiła się łza wzruszenia. Wspólnie z  dziećmi śpiewali i bawili się przy zabawie „Zrób to, co ja”. Nasi mali aktorzy otrzymali ogromne owacje i zaproszenie na następne spotkanie. Po przedstawieniu nadszedł czas na wręczenie prezentów. Maluszki własnoręcznie przygotowały dla wszystkich piękne kwiatki.  Pomogli im w tym uczniowie z klasy VIb, gdy kwiatków było aż 120 . Wręczając kwiaty, dzieci  życzyły wszystkim dużo zdrowia, pogodnych i szczęśliwych dni. Były również wspólne zdjęcia, rozmowy, wspomnienia. To były wyjątkowe chwile zarówno dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej, jak i dla naszych dzieci.