"ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom"

W dniu 07.03. 2012r. uczniowie klas „0” gościli po raz kolejny panią Monikę Stelmasiuk, koordynatorkę kampanii społecznej „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Z uwagą wysłuchały czytanych przez nią bajek: „Krówka modnisia”, „Peotka”. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać bajkowa”. Wzięło w nim udział 18 dzieci. Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi (wydzieranka, malowanie plasteliną, collage). Wyłoniono 3 laureatów. Byli to: Oliwia Wróblewska (0a), Maciek Grądziel (0b), Aleksander Ćwik (0c). Zwycięzcom konkursu pani Stelmasiuk wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali autorzy prac otrzymali drobne upominki. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w szkolnej bibliotece.
Dzieci podarowały swojemu gościowi samodzielnie napisaną i zilustrowaną książeczkę „O grzecznym przedszkolaku”, czym sprawiły pani Monice dużą radość.
Wszystkie przedszkolaki razem z wychowawczyniami: panią Bożeną Reszko, panią Aliną Gliną i panią Marzenę Kalisz zostały zaproszone do „Bajkowego ogrodu marzeń” w Skarżysku-Kamiennej, dokąd pojadą w maju.