11 Listopada 1918

Nasza historia liczy ponad tysiąc lat. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane były wojnami, niewolą i upadkiem. Poświęcenie i miłość do Ojczyzny, uczyniły nas narodem, którego obywatele oddawali życie w imię wolności i niezależności. 10 listopada uczniowie klasy 5a i 6b upamiętnili dzień odzyskania niepodległości zapraszając wszystkich na przedstawienie. Zabrali zaproszonych gości na wędrówkę po polskich dziejach.  Zaczęli od okoliczności powstania kraju i zakończyli na 11 listopada 1918-tego roku. Narratorem przedstawianych wydarzeń był dziadek, opowiadający dzieciom losy Polski. W roli dziadka wystąpił przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców pan Jarosław Warszawa. Swą rolę odegrał znakomicie.
Mamy nadzieję, iż  ta żywa lekcja historii będzie zachętą dla uczniów do poznawania dziejów Polski i nauczy szacunku do wszystkich, którzy za ojczyznę oddali życie.