Żywa lekcja historii

W dniu 17 stycznia 2011 roku w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Spektakl przygotowała grupa artystyczna "Reconstructo" z Lublina. Pokaz  odbył się pod hasłem "Życie i kultura w średniowieczu". W lekcji uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Dzieci przeniesiono w świat średniowiecznej Europy. Poznawały zwyczaje rycerskie , słuchały interesujących legend i opowieści oraz oglądały zapierające dech w piersiach pojedynki. Podziwiały również rycerski ekwipunek oraz elementy uzbrojenia. Uczniowie mieli m-okazję obejrzenia z bliska prezentowanych rekwizytów, pojedynku z rycerzem oraz uczestnictwa w ceremonii pasowania na rycerza. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudził turniej rycerski. Z ciekawością przyglądali się również elementom uzbrojenia: mieczom, tarczom, kolczugom, hełmom oraz toporom. Finałowym momentem spotkania była walka pana dyrektora Jana Kuciapskiego z rycerzem średniowiecznym. Uczniowie pożegnali grupę " Reconstructo" gromkimi brawami. Dzieci były zachwycone średniowiecznym widowiskiem. Tą żywą lekcję historii zapewne długo będą pamiętać.