Zasady bezpieczeństwa

3 października naszych przedszkolaków odwiedzili goście z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach: st. sierż. Agnieszka Staryczenkow i st. asp. Rafał Krężel. Policjanci spotkali z dziećmi z klas 0 a i 0 b, by zapoznać je z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Przeprowadzili rozmowę na temat znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię poruszania się po drodze bez chodnika i pobocza. Zwrócili uwagę dzieci na konieczność noszenia odblasków. Omówili też tematy dotyczące bezpieczeństwa dzieci w czasie kontaktu z nieznajomymi lub przebywania w domu pod nieobecność rodziców. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i na pewno zapamiętają treści przekazane przez naszych gości, tak ważne dla ich bezpiecznego rozwoju!