Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

"Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i skąd odfruwają najcudowniejsze motyle -dzieci." Pod takim hasłem 28 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Uroczystość dla klas IV-VI prowadzili: Anna Dziułka i Patryk Stańczak. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przedstawicielom klas piątych przez tegorocznych absolwentów.
Następnie przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Jan Kuciapski. W części oficjalnej nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Wyróżniono też uczniów za osiągnięcia sportowe, działalność na rzecz szkoły, 100% frekwencję. Wyróżniono również uczennicę, która na sprawdzianie szóstoklasistów uzyskała 100% wynik - Magdalenę Lipkę.  Dyrektor szkoły Jan Kuciapski wręczył uczniowi klasy VIb Mikołajowi Pożodze oraz uczennicy klasy VIa Julii Dwojak statuetki oraz dyplomy „Superabsolwentów Jedynki”.
Dyrektor podziękował też rodzicom absolwentów za okazaną pomoc i podjęte działania na rzecz szkoły.
Po części oficjalnej prowadzący zaprosili wszystkich zebranych na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pani Barbary Wrzosowskiej i pani Agnieszki Krupy. Program składał się z wielu humorystycznych scenek np: "Szkoła jest jak matrix" w wykonaniu Jakuba Łygana i Patryka Stańczaka, czy "Szkoła jest jak gwiezdne wojny" w wykonaniu Mikołaja Pożogi i Kacpra Ołubca. Szczególne uznanie zyskał taniec w wykonaniu: Tatiany Pluty, Klaudii Frydrych, Magdaleny Lipki, Anny Dziułki, Natalii Mordon i Jakuba Hermana oraz występ wokalny tercetu  w składzie: Mikołaj Pożoga, Patryk Stańczak i Jakub Herman.
Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa.
Po zakończeniu roku szkolnego dla klas IV-VI uroczyście pożegnali się ze szkołą i powitali wakacje uczniowie klas I-III, a po nich maluchy z klas 0.