Z wizytą u służb mundurowych

W dniu 30 maja pierwszoklasiści, mimo mało sprzyjającej aury wybrali się w odwiedziny do Straży Pożarnej. W czasie spotkania ze strażakami i spaceru po jednostce dzieci obejrzały zarówno biura strażaków, jak i ich imponujące wozy strażackie, stroje, rekwizyty konieczne do ratowania życia i dobytku ludzkiego. Każdy uczeń z zadowoleniem oglądał wóz strażacki od środka, przymierzał hełm i zadawał pytania strażakom.
Kolejnym wydarzeniem tego dnia było spotkanie funkcjonariuszem Straży Miejskiej panem Andrzejem Hebą w Miasteczku Ruchu. Przypomniał on dzieciom o rodzajów znaków drogowych, ich roli i przestrzeganiu ich zarówno przez kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Przeprowadził też z dziećmi wesołą zabawę ruchową, a następnie zaprowadził dzieci do Komendy Powiatowej Policji, gdzie znajduje się stanowisko monitoringu miejskiego. Dzieci dowiedziały się po co jest monitoring w mieście oraz poznały pracę operatorów monitoringu miejskiego od podszewki.
Obie wizyty były dla naszych pierwszaków bardzo pouczające.