Z uśmiechem Ci do twarzy

Światowy Dzień Uśmiechu to radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia, czyli to, czego tak bardzo nam brakuje na co dzień, gdy wpadamy w wir obowiązków i od rana do wieczora jesteśmy pochłonięci odhaczaniem kolejnych zadań w naszych kalendarzach. Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypomnieć o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym. To też świetna okazja, by postawić na żarty, humor, luz. Tego dnia wszelkie przejawy radości dozwolone! Aby okazji do śmiechu w naszej szkole było więcej, w ten dzień postanowiliśmy przyjść na zajęcia w piżamach, kigurumi lub zabawnych szlafrokach. Na korytarzach mogliśmy spotkać wielu „zaspanych” uczniów, a także jednorożce, smoki, świnki czy Pikachu i Stich’a. Nawet nasi super nauczyciele przyłączyli się do wspólnej zabawy. Dodatkowym powodem do uśmiechu były rozdawane tego dnia cukierki, ufundowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Agnieszkę Krupę.