"Z ekologią po angielsku"

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 roku. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi pod hasłem "End Plastic Pollution - Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem!”. Tego dnia propaguje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Głównym celem tych obchodów jest zwrócenie wszystkim uwagi na szkodliwość, jaką niesie szybki rozwój cywilizacji oraz pokazanie niebezpieczeństw, które czyhają na mieszkańców Ziemi, jeśli nadal będą lekceważone prawa natury. Przyłączając się do tych akcji, w dniach 16-20 kwietnia 2018 roku, w naszej szkole po raz kolejny zorganizowany został Turniej Wiedzy Ekologicznej pt. „Z ekologią po angielsku”. Do zmagań przystąpili przedstawiciele klas IV – VII i składały się one z pięciu części:
- pierwsza część – multimedialny quiz przyrodniczo - ekologiczny w języku angielskim,
- druga część – quiz przyrodniczo - ekologiczny w języku polskim,
- trzecia część - zagadki przyrodniczo - ekologiczne w języku angielskim,
- czwarta część - zagadki przyrodniczo - ekologiczne w języku polskim,
- piąta część - "rzut do kosza".
Zwycięzcą konkursu została klasa 7 A
II miejsce zajęła klasa 6 A
III miejsce zajęli uczniowie klasy 5 A  i klasy 6 B.
Wszystko po to aby :
- propagować działania zmierzające w kierunku ochrony środowiska,
- rozwijać zainteresowania przyrodnicze oraz językiem angielskim,
- propagować postawy proekologiczne,
- kształtować umiejętności właściwego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu,
- wdrażać uczniów do zdrowej rywalizacji.
Organizatorkami konkursu były: pani Agnieszka Krupa - nauczycielka przyrody oraz panie Małgorzata Pater i Monika Wierzbicka - nauczycielki języka angielskiego.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i  i słodkie nagrody ufundowane przez opiekuna Szkolnego Koła PCK – panią Agnieszkę Krupę.
Organizatorki mają nadzieję, że konkurs zachęci uczniów do zdobywania i pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych, a także do aktywnego włączania się w działania na rzecz ochrony środowiska.