XXVIII Tydzień Kultury Języka

Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach informuje, że w terminie 9-14 marca 2020 r. będzie organizowany XXVIII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim.Tegoroczne hasło Tygodnia brzmi:
Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność
Cele Projektu:
Budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu osobistym, zawodowym i społecznym.
Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form Tygodnia proponowanych przez instytucje związane
z edukacją, nauką i kulturą, z ukierunkowaniem na rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa.
Przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez udział w różnych formach ekspresji kulturalnej.
Propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych.
Kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.Idea projektu:
1. Wielkie święto języka ojczystego w województwie świętokrzyskim.
2. Oferta jest przeznaczona dla uczniów, nauczycieli, studentów i mieszkańców Kielc, którzy mogą wziąć udział w: seminariach, dyskusjach, wykładach, slamach, warsztatach, turniejach, spotkaniach z ludźmi kultury i nauki, zabawach, nietypowych lekcjach, prezentacjach, wystawach oraz w innych wartościowych pod względem kształcącym, artystycznym i wychowawczym wydarzeniach.
3. W czasie Tygodnia uczniowie wszystkich typów szkół mogą również uczestniczyć oraz organizować różnego typu przedsięwzięcia, w tym konkursy: ortograficzne, krasomówcze, recytatorskie, wiedzy o języku, wiedzy o kulturze języka, czytelnicze i inne.
4. Całość propozycji wpisuje się w realizację wymagań ujętych w podstawie programowej.
Więcej informacji - https://ilij.ujk.edu.pl/tydzien-kultury-jezyka/
Szczegółowy program TKJ w naszej szkole w załaczniku.

szczegółowy program TKJ 2020.pdf321.06 KB