XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023r. już po raz trzynasty na świecie, a w naszej szkole po raz dziesiąty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day). Główny cel ŚDTM: to propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. W ramach akcji Patrol Egzaminacyjny (Marysia, Paulina i Adam) sprawdzał „tabliczkową wiedzę” naszych uczniów i nauczycieli. Na lekcjach matematyki uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne: odczytywali „Tabliczki szczęści”, grali w gry planszowe, „Bingo” i „Ja mam … kto ma”, budowali piramidy z kubeczków oraz dzielnie walczyli z „muchami”. Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Na podsumowanie dnia odbyło się losowanie Lotto i wręczenie nagród.