Wycieczka pełna atrakcji

9 czerwca 2014r.  uczniowie klasy 5a i 6b, pod opieką wychowawczyń : pani Małgorzaty Pater,  pani Anety Trzos  oraz kilkorga  rodziców, wyjechali na dwudniowa wycieczkę do Bochni i Zatoru. Program był bardzo urozmaicony. W drodze do Bochni uczniowie zwiedzili Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Muzeum prezentuje głownie kolekcję zegarów słonecznych i przyrządów astronomicznych. Powstało w oparciu o prywatną kolekcję lekarza z Jędrzejowa – Feliksa Przypkowskiego, który od 1895 roku gromadził zabytkowe zegary słoneczne, starodruki oraz różne materiały poświęcone gnomonice. W piwnicach muzeum można  również obejrzeć zbiory dawnej gastronomii i farmacji. Kolejnym punktem w programie wycieczki były zajęcia warsztatowe w Parku Archeologicznym w Bochni, w Osadzie Oraczy zatytułowane „Ze średniowieczem za pan brat”. Osada Oraczy to rekonstrukcja XIII-wiecznej wioski, prezentująca życie dawnych mieszkańców Bochni. Odkrywanie średniowiecza, zwiedzanie chat, oglądanie przedmiotów wykonanych na wzór tych pochodzących z XIII wieku, przymierzanie strojów  oraz zadania  nawiązujące  do średniowiecznych konkurencji rycerskich pozwoliły uczestnikom przeżyć niezwykłą lekcję historii. Nieco zmęczeni upalną pogodą na zewnątrz, wszyscy z radością zjechali do wnętrza kopalni soli, 250m pod ziemią. Temperatura wynosi tu ok.16 stopni , a powietrze charakteryzuje się dużą wilgotnością, ok.70%. Noc w solnych podziemiach była dużym przeżyciem dla wszystkich. Było to połączenie nietypowego, bo odbywającego się godzinach nocnych, zwiedzania kopalni z wieloma atrakcjami. Do dyspozycji uczniów było boisko, sprzęt sportowy, zjazd 140 metrową zjeżdżalnią oraz zabawa na parkiecie dyskoteki przy znanych wszystkim przebojach. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, poznawanie podziemnego świata było niezapomnianą przygodą, nie tylko dla uczniów ale i dla dorosłych uczestników wycieczki.  Następnego dnia, po śniadaniu, wszyscy opuścili kopalnię i udali się do Zatoru, ogromnego parku rozrywki niedaleko Krakowa. Na terenie Zatorlandu znajdują się cztery parki tematyczne: Park Ruchomych Dinozaurów (kolekcja liczy  ponad 100 figur), Park Bajek i Stworzeń Wodnych, Park Owadów i Park Mitologii. Oprócz tego na zwiedzających czeka też wiele innych niespodzianek, jak seans w kinie 5D, przejazd kolejką, zwiedzanie domu do góry nogami oraz lunapark. W późnych godzinach wieczornych , zmęczeni podróżą i licznymi atrakcjami, wszyscy wrócili do domów.