Wycieczka do Zatorlandu

W czwartek 6 czerwca 2019 r. klasy V i kilkoro uczniów z klas VII i VIII pojechało na wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. Było tam wiele atrakcji!Zatorland dzielił się na parki tematyczne: Park Owadów, Park Ruchomych Dinozaurów, Parku Mitologii. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości, ruchome dinozaury. Następnie obejrzeliśmy Dom do Góry Nogami oraz Park Owadów, w którym zobaczyliśmy olbrzymie owady po czym ciuchcią pojechaliśmy do położonego na zbiorniku wodnym Parku Mitologii. Tam przenieśliśmy się do czasów bogów, herosów i bohaterów z mitologii greckiej. Widzieliśmy m.in. gromowładnego Zeusa z piorunem, Achillesa walczącego z Hektorem, Heraklesa pokonującego Hydrę czy Perseusza ratującego Andromedę przed morskim potworem. Wielkim przeżyciem było wejście do wnętrza konia trojańskiego. Dodatkowych atrakcji na koniec dostarczył nam obszerny lunapark, na którym znajduje się cała gama urządzeń rekreacyjnych. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wielokrotnie skorzystać z wielu atrakcji. Zmęczeni po szaleństwach, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Starachowic.
Tosia Wiewiórka klasa 5b