Wycieczka do Warszawy

W ramach podsumowania projektu edukacyjnego „Mały Obywatel To Ja” 9 czerwca trzecie klasy wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Po spacerze alejkami Łazienek Królewskich, uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w Muzeum Wojska Polskiego. Klasa IIIa miała okazję dowiedzieć się „Jak zostać rycerzem?”, natomiast klasa IIIb uczestniczyła w zajęciach „Nie tylko hełm - wojskowe nakrycia głowy”. Następnie dzieci podziwiały muzealne eksponaty. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta w towarzystwie przewodnika, który przybliżył dzieciom historię stolicy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć: Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta oraz Pałac Prezydencki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta przy Grobie Nieznanego Żołnierza.