Wycieczka do teatru "Kubuś"

2 grudnia uczniowie klas pierwszych wybrali się do kieleckiego Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” na przedstawienie pt. „W butach. Kot w butach”. Zabawne przygody znanego wszystkim bohatera baśni Charles’a Perraulta, przeniesione we współczesne nam realia, bardzo podobały się małym widzom. Dzieci świetnie się bawiły przyglądając się perypetiom sprytnego kota, który pokonał okrutnego Czarnoksiężnika i z ubogiego młynarczyka zrobił królewicza. Po spektaklu, w ramach realizowanej innowacji ,,Jestem kreatywny – odkrywam, badam, tworzę”, uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których pod okiem aktorki – p. Agaty Soboty uczyli się wyrażania emocji poprzez gest i ruch. Ćwiczyli także technikę gry aktorskiej, improwizację i pantomimę. Zadania aktorskie, przed którymi stanęły dzieci wymagały od nich zaangażowania i kreatywności, i choć nie były łatwe, wszystkim sprawiły wiele radości.