Wycieczka do Ogrodzieńca

23 października uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Ogrodzieńca, miejscowości znajdującej się na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Po drodze odwiedziliśmy Jaskinię Głęboką oraz Rezerwat Góra Zborów. W Ogrodzieńcu zwiedziliśmy ruiny zamku, który posiada ciekawą historię sięgającą XVI wieku. Zamek był niemym świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych, takich jak potop szwedzki oraz miejscem ekranizacji seriali i filmów: "Janosika", "Zemsty". To największe ruiny zamku w Polsce. W Podzamczu znajduje się Park Doświadczeń Fizycznych, gdzie mogliśmy pod okiem przewodnika dowiedzieć się, jak działają podstawowe prawa fizyki. Największym powodzeniem cieszył się Symulator Dachowania i Symulator Lotów. Kolejną atrakcją był Park Miniatur, mieszczący makiety zamków i warowni znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd, odtworzonych zgodnie z prawdą historyczną. Zobaczyliśmy również repliki machin oblężniczych z epoki średniowiecza. Ci, którzy lubią się bać, nie mogli narzekać na brak wrażeń w Domu Legend i Strachów. Liczne atrakcje, przepiękna pogoda i malownicze krajobrazy spowodowały, że wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.
Opiekę nad uczniami sprawowały  wychowawczynie: Monika Major i Klaudia Smyk oraz nauczycielka geografii pani Barbara Kowalska.