Wizyta w Hiszpanii

W dniach 08.02. 2011 – 13.02.2011 sześcioosobowa delegacja nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w Hiszpanii, zorganizowanym w ramach realizowanego projektu Comenius LLP „Europejskie dzienniki podróży – ABC turystyki”.
Skład delegacji: dyrektor Jan Kuciapski, koordynator projektu  Małgorzata Pater, Małgorzata Prokop, Grażyna Woźniak, Justyna Hamera, Klaudia Smyk.
Celem spotkania było poznanie hiszpańskiego systemu edukacyjnego oraz regionalnego dziedzictwa artystycznego i kulturowego.
Nasi nauczyciele zostali życzliwie przyjęci przez uczniów i nauczycieli ze szkoły CEIP LA Arboleda w Murcii, znajdującej się w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Z ciekawością przyglądali się pracy tamtejszych nauczycieli, podziwiali miejscowe zabytki i mieli okazje spróbować wyśmienitych, regionalnych potraw.
Ponadto, w ramach wymiany doświadczeń, przeprowadzili w szkole hiszpańskiej lekcję w języku angielskim, przybliżając w ten sposób hiszpańskim dzieciom nasz region. Uczniowie zachwycali się ludowymi strojami świętokrzyskimi oraz nauczyli się tańczyć poleczkę. W trakcie pobytu w Hiszpanii nauczyciele uczestniczyli w wycieczce do Kartageny – historycznego  miasta portowego nad Morzem Sródziemnym. Podziwiali pozostałości rzymskiego teatru oraz niezwykłą roślinność i krajobrazy.
Spotkanie projektowe było doskonałą okazją do promocji naszej szkoły, Starachowic i Regionu Świętokrzyskiego.
Wrażenia z tej wizyty na pewno pozostaną na długo w pamięci jej uczestników.

LANDMARK OF THE REGION.pdf3.07 MB
WRITER-SIENKIEWICZ.pdf4.23 MB