Wizyta w aptece

Mimo zbliżającego się końca roku szkolnego, klasy drugie nie ustają w poznawaniu zawodów. 8 maja 2015 dzieci z klas II a i II b wraz z wychowawczyniami odwiedziły Aptekę  Rodzinną przy ulicy Murarskiej w Starachowicach. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uczniowie poznali zakamarki apteki, miejsca przechowywania leków oraz pracownię farmaceutyczną, gdzie brali aktywny udział w przygotowaniu leków. Farmaceuta wtajemniczył ich w sposoby odmierzania składników medycznych mikstur, odkażania ich, mieszania i podpisywania. Drugoklasiści  poznali łacińskie określenia poszczególnych substancji i próbowali odczytywać recepty lekarskie. Wizyta była bardzo miła, zwłaszcza że zakończyła się wręczeniem dzieciom pamiątkowych upominków.