"Witajcie w naszej bajce"

26 kwietnia z okazji Dnia Książki klasa I b przeniosła swoich kolegów w świat bajki, gdzie spotkały się ze sobą znane i lubiane przez dzieci baśniowe postacie. Uczniowie ujrzeli Czerwonego Kapturka, który tym razem spotkał dobrego wilka.  Jasia i Małgosię oraz przyjazną im wiedźmę, Królewnę Śnieżkę o którą troszczyło się Siedmiu Krasnoludków oraz Kopciuszka i wróżkę, która znana jest ze swych czarodziejskich mocy. To dzięki książkom znamy i lubimy świat, gdzie dobro zwycięża nad złem. Wszyscy lubimy bajki, które dobrze kończą się.
Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Zostały im wręczone pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Kicińska pogratulowała młodym aktorom udanego występu.