"Wesoła matematyka"

Od listopada 2015r. do lutego 2016r. w klasach II i V w ramach realizowanej innowacji „Talent swój mam pokażę go wam” rozwijano inteligencję logiczno-matematyczną. Tematem przewodnim była „Wesoła matematyka”. Dla uczniów klas II zostały zorganizowane w sali lekcyjnej  „ruchome”  Instytuty Zainteresowań: Instytut logicznego myślenia, Instytut wizualno-przestrzenny. Nauczyciele prowadzili zajęcia, w taki sposób aby wszyscy uczniowie byli zaangażowani i każdy mógł wykazać się dominującym typem inteligencji, ale również mógł wspierać słabsze strony. Uczniowie w formie zabawy poznawali zawody, które wymagają wysokiej inteligencji logiczno-matematycznej: wcielali się w kasjerów, detektywów, bankowców, fizyków.  W lutym uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły  panem Emilem Krzemińskim.  Mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszą obecnie techniką drukowania przy użyciu drukarki 3D. Druk przestrzenny to proces wytwarzania obiektów na podstawie komputerowych modeli w trzech wymiarach przestrzennych. Nowa technika druku wzbudziła duże zainteresowanie uczniów . Równie ciekawa była dla nich wycieczka   do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie, z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczniowie podziwiali  fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci - mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Samodzielnie  obsługiwali multimedialne stanowiska, co  pozwoliło uczniom na bezpośrednią eksplorację modeli. Na koniec uczniowie wzięli   udział w warsztatach.