"Wdzięczni naszym bohaterom"

W dniu 27 kwietnia 2016 r. po raz siódmy najmłodsi uczniowie oraz zuchy i harcerze z naszego miasta, wzięli udział w Rajdzie Dziecięcym Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej „Wdzięczni naszym bohaterom”, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim 16 małych wędrowców z klasy 0a. Historyczną wędrówkę zaczęli od zwiedzenia epitafium przy kościele pod wezwaniem Wszystkim Świętych. Mimo padającego deszczu udało się wszystkim spotkać na Skwerze przy Krzyżu Katyńskim. W czasie uroczystego zlotu harcerze zapalili znicze. Zebrani chwilą ciszy oddali hołd poległym za Ojczyznę. Po odśpiewaniu rajdowej piosenki „Deszcz jesienny…" głos zabrał Komendant Rajdu - harcmistrz Krzysztof Krawiec, który podsumował trudy wędrówki i opowiedział o tym ważnym miejscu. Zgodnie z tradycją uczestnicy otrzymali znaczki rajdowe. Wędrówka zakończyła się na terenie Hufca ZHP, gdzie na wszystkich czekały kiełbaski, gorąca herbata i zabawy integracyjne z harcerzami.
Rajd był dla dzieci swoistą lekcją lokalnej historii, atrakcyjniejszą niż typowe zajęcia w klasie. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała.