Warsztaty w Muzeum

W dniu 17 grudnia uczniowie klasy III b pod opieką wychowawczyni Grażyny Woźniak uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Muzeum Przyrody i Techniki, podczas których mieli okazję zapoznać się z tajnikami decoupage’u, czyli techniki ozdabiania przedmiotów stosowanej już w średniowieczu. Uczniowie ozdabiali styropianowe bombki tzw. metodą serwetkową, polegająca na tym, że wycięte ze świątecznych serwetek motywy, np. choinkę, anioła, gwiazdę betlejemską naklejali na pomalowaną farbą akrylową bombkę. Po wysuszeniu i polakierowaniu, bombki ozdabiali brokatem i kolorową wstążką. Wszyscy tworzyli swoje „autorskie” bombki z ogromnym zaangażowaniem i przyjemnością. Własnoręcznie ozdobione bombki z pewnością dodadzą choinkom niepowtarzalnego uroku, mogą stać się także doskonałym prezentem dla dziadków, rodziców bądź przyjaciół czy znajomych.