Warsztaty rękodzieła ludowego

19 lutego  w ramach realizowanej w klasach II i V innowacji pedagogicznej „Talent swój mam, pokażę  go Wam” odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego w których uczestniczyli uczniowie wspólnie z rodzicami. Na zaproszenie nauczycieli warsztaty poprowadziła liczna grupa pań  z Koła Gospodyń Wiejskich z Łomna. Panie zaznajomiły  wszystkich z tajnikami ludowego rękodzieła wytwarzania palm oraz krok po kroku pokazywały w jaki sposób można je samodzielnie wykonać. Palmy powstawały z gałązek wierzby, bukszpanu i borowiny. Całość przyozdobiona została kolorowymi wstążkami i kwiatami z bibuły. W efekcie każdy stworzył swoją własną, niepowtarzalną palmę. Udział w warsztatach pozwolił dzieciom zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Rozwinął też pozytywne relacje międzypokoleniowe. Wszystkie palmy udały się znakomicie! Z pewnością będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.