W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach

10 grudnia uczniowie z klas 0 i klas I pod opieką wychowawczyń i rodziców wybrali się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach. Niektóre dzieci w teatrzyku były po raz pierwszy, inne z przyjemnością powróciły po raz kolejny. Miło było zasiąść w mięciutkich, kolorowych fotelikach. No i…. zaczęło się ….. ciemno, głośna muzyka .…..bać się, czy nie……?.
Dla wielu małych widzów było to niemałe przeżycie. Obejrzeli baśni pt. „Kopciuszek” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. To opowieść o tym, jak los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym, o cudowności i niezwykłości zaczarowanego świata. W baśni oprócz Kopciuszka i Wróżki wystąpili: gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty. Akcja przeniesiona została w czasy współczesne. Mali widzowie mogli podziwiać wspaniałą grę aktorów, kolorową scenografię, akcję wzbogaconą o animację, gagi, piosenki.
Spektakl ten okazał się „strzałem w dziesiątkę”, ponieważ  dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały przedstawienie, żywo reagowały na wszelkiego rodzaju humor, wszystkie przygody przeżywały tak, jakby same znalazły się w ich centrum.