W barwach narodowych

8 listopada (czwartek) był kolejnym dniem, w którym społeczność szkoły świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczął się on od konkursu historycznego o tytuł ,,Mistrza Historii”. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas I-VIII, którzy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń, który musiał zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wydarzeń historycznych sprzed stu lat.  Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się szeroką wiedzą na temat drogi Polski do wolności, ale zaszczytny tytuł ,,Mistrza Historii” mógł przypaść tylko jednej osobie. Z klas I otrzymała go Adam Świercz, z klas II – III Amelia Wojton, z kl. IV-V Michalina Włodarska, a z klas VI-VIII bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Domański.

Od rana w szkole roiło się od biało – czerwonych kolorów. Uczniowie zaprezentowali się w barwach i strojach narodowych podczas mody patriotycznej. Pomysłowość i kreatywność w doborze stroju uczniów nie miała granic.

Uczniowie postanowili świętować również z mieszkańcami naszego miasta. Przygotowali informatory o święcie 11 listopada, biało czerwone balony, kotyliony, dla najmłodszych biało-czerwone wiatraczki. Idąc ulicami rozdawali spotkanym ludziom nasze gadżety i zapraszali do wspólnego świętowania. Odwiedzili również Urząd Miasta i wręczyli naszym władzom biało-czerwone kotyliony.