Tydzień Kultury Języka w klasach I-III

Tydzień Kultury Języka to wielkie, ogólnopolskie wydarzenie. W naszej szkole brali w nim udział nawet najmłodsi uczniowie. W dniach 9-11 marca ponad 40 uczniów z klas 1-3 uczestniczyło w wielu konkursach, wykazując się talentem i umiejętnościami.  W poniedziałek 9 marca odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Kaligrafii”. We wtorek 10 marca miał miejsce pierwszy, klasowy etap konkursu czytelniczego. 11 marca w drugim etapie, jury wysłuchało uczniów walczących o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”.
W ramach TKJ odbył się również konkurs poetycki „Ekologicznie żyjemy- świat ratujemy”. Uczniowie zwrócili uwagę na ważne problemy - konieczność segregowania odpadów czy oszczędzania wody. Wiersze wszystkich uczestników zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.