Turniej Wiedzy o Starachowicach

6 maja 2014r. nastąpiło uroczyste podsumowanie XXX Turnieju Wiedzy o Starachowicach, przeprowadzonego przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic. Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: „szkoły podstawowe i gimnazja” oraz „szkoły ponadgimnazjalne”. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie było opracowanie pracy na jeden z pięciu wskazanych do wyboru tematów:
Szkoła moich rodziców. Jak ją zapamiętali?
„Czwórka” i „Piątka” – historia wierzbnickich szkół napisana fotografią.
Historia mojej rodziny napisana fotografią.
Ja, mój dom, moja ulica, moje życie.
Środowisko geograficzno-przyrodnicze mojej miejscowości.

W drugim etapie  uczniowie rozwiązywali test, złożony z 50 pytań.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów startowało 33 uczestników. Nasi uczniowie wypadli znakomicie w ogólnej punktacji. II miejsce zdobyła Alicja Surdy z bratem Stanisławem (78 pkt.). Na uznanie jury zasłużyli również: Łukasz Sadło (71 pkt.), Marcin Walendzik (69 pkt.), Dagmara Łyżwińska (68pkt.) i Paulina Stańczak (67pkt).
Uczniów do konkursu przygotowała pani Aneta Trzos.