"Trzewiki szczęścia"

Dnia 4.04.2014r. o godzinie 9.50 w sali gimnastycznej naszej szkoły wystawione zostało przedstawienie pt.: "Trzewiki szczęścia", z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Aktorami byli uczniowie klasy Vb i IVb, a reżyserem - pani Klaudia Smyk wraz z panią Barbarą Wrzosowską. Spektakl opowiadał o ciasnych trzewiczkach, które miały rozweselić ciągle nudzącą się królewnę Lalę. Najpierw wydarzenia rozgrywały się w zakładzie szewskim, jednak potem akcja przeniosła się do sali tronowej. Scenografia  była bardzo realistyczna, a kolorowe stroje - piękne. W bajce występowałam jako niania księżniczki. Odegraliśmy dwa przedstawienia. Najpierw dla klas IV-VI, a następnie dla młodszych. Na koniec wszyscy nagrodzili nas gromkimi brawami, a  Pan Dyrektor chwalił naszą grę aktorską.
Pomimo, że występ był długi oraz wyczerpujący, byłam bardzo szczęśliwa, że mogłam w nim zagrać.
Sprawozdanie Klaudii Siwiec z kl. Vb
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru przeprowadzony został w  naszej szkole konkurs plastyczny na afisz teatralny. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie projektu afisza teatralnego do dowolnego przedstawienia.
Afisz powien zawierać elementy typowe dla tej formy plastycznej, a mianowicie: tytuł, datę i miejsce przedstawienia, nazwisko reżysera, nazwiska aktorów oraz ilustrację odpowiadającą treści sztuki.
Końcowy werdykt jury był następujący:
dwa pierwsze miejsca dla  Julii Misiukiewicz i Natalii Gębury (obie z klasy Vb)
drugie miejsce - Natalia Biskup (IVa)
2 wyróżnienia: Aleksandra Krawczyk (IVb), Ewelina Bryła (Va)
Prace konkursowe posłużyły jako element dekoracji do przedstawienia "Trzewiki szczęścia".
Po zakończeniu przedstawienia zwycięzcom konkursu zostały wręczone nagrody przez dyrektora szkoły.
Teatralne afisze zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej na korytarzu szkolnym.