Trzecioklasiści w Warszawie

17 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wybrali się do Warszawy. Głównym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To miejsce, w którym nie ma przewodnika i wytyczonych ścieżek zwiedzania.  Tutaj dzieci, kierując się ciekawością i własnymi zainteresowaniami, samodzielnie wybierały stacje doświadczalne i eksponaty, które z wielkim zapałem eksplorowały. Przeprowadzały doświadczenia z płynami, światłem, kolorami i dźwiękiem, sprawdzały jak działa magnes, jak powstają fale, drgania czy prąd. Pobyt w tym fascynującym świecie eksperymentowania zakończyliśmy lekcją pod gwiazdami w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy film pt. ,,Ziemia, Księżyc i Słońce”. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wraz z przewodnikiem odbyliśmy spacer trasą ,,Piłkarskie emocje”. Dzieci  wysłuchały wielu ciekawostek na temat tego obiektu, miały okazję zasiąść na trybunach, ławce rezerwowych, zobaczyć jak wygląda sala konferencyjna i szatnia piłkarzy polskiej reprezentacji. To była udana i pełna wrażeń wycieczka.