TKJP w klasie 0a

Klasa 0a włączyła się aktywnie w szkolne obchody XXIX Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Dzieci słuchały, opowiadały i tworzyły okładki do bajek. Wykonały także samodzielnie ilustrowane bajeczki „Jaś i Małgosia” oraz „Kot w butach”. Odbyły się klasowe konkursy na kukiełkę do ulubionej bajki oraz maskę teatralną. Dzieci wystawiły teatrzyk „Malowany ul” według bajki Adama Bahdaja. Samodzielnie wykonały kukiełki i dekoracje. Słuchały także pisanych współczesną polszczyzną „Piegowatych opowiadań” Renaty Piotrowskiej, czytanych przez panią bibliotekarkę i brały udział w zabawach językowych.  Uczyły się również pięknej recytacji wiersza Marii Witewskiej „Pracowita wiosna” oraz ilustrowały wiersz „Powitanie wiosny”.