"Szary 16"- gra terenowa

W ramach obchodów VIII Dnia Pamięci generała Antoniego Hedy „Szarego” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grze terenowej „SZARY 16”. Na początek znaleźliśmy się w kapsule czasu, która przeniosła nas do 1944r. Musieliśmy wcielić się w konspiratorów, których zadaniem było dostarczenie meldunku . Musieliśmy postępować zgodnie z instrukcjami, sprawnie posługiwać się hasłem i odzewem. Na drodze spotykaliśmy łączników, których nie można było „wsypać”. Zadanie było trudne, a jego powodzenie zależało nie tylko od wiedzy i konieczności odszukania miejsc do których musieliśmy dotrzeć, ale przede wszystkim odwaga, przytomność i pomysłowość  pozwoliły nam wykonać to „niebezpieczne zadanie”.
W rolę konspiratorów wcieli się Marcin Walendzik, Stanisław Surdy, Julia Wojtan, Karina Pawłowska, Natalia Górska.