Święto Patronki Starachowic

W dniu 4 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach poświęconych Patronce naszego miasta – świętej Barbarze. W kościele pw. Wszystkich Świętych  przy ul. Radomskiej młodzież  obejrzała inscenizację tematyczną zaprezentowaną przez  rówieśników, a następnie uczestniczyła we Mszy Świętej w asyście Pocztu Sztandarowego, godnie prezentującego Sztandar naszej szkoły.  Wydarzenie było doświadczeniem kształcącym  poczucie przynależności do lokalnej wspólnoty, a przedstawiona historia życia św. Barbary  wzorem postawy, jak można walczyć o najważniejsze dla siebie wartości – wolność i wiarę, nawet poświęcając własne życie. Oby codzienna opieka Naszej  Patronki  przyczyniała się do godnego życia wszystkich  mieszkańców Starachowic.