Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i białoczerwone ozdoby przygotowywane przez uczniów. 9 listopada pod kierunkiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Adamowa uczniowie wykonywali piękne kotyliony, które następnego dnia Samorząd Szkolny wręczał uczniom i nauczycielom. 10 listopada spotkaliśmy się z ludźmi, którzy bronią naszej niepodległości, czyli żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze opowiedzieli nam o swojej misji, powołaniu i pracy, którą wykonują. O 11:11 wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”