Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy 4b i 7b pod opieką wychowawczyń, pani Eweliny Siwiec Gąsior i pani Anety Trzos. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.  Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego.

Ale to jeszcze nie był koniec. Po krótkiej przerwie odbyło się spotkanie uczniów z żołnierzami z jednostki wojskowej w Kielcach z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.  Podstawowym zadaniem centrum jest przygotowywanie żołnierzy do służby poza granicami kraju, głównie służby w PKW Afganistan, KFOR, EUFOR/MTT oraz misjach obserwacyjnych. Żołnierze w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadali o swej jednostce, służbie i przygodach, często bardzo niebezpiecznych, które ich spotkały podczas służby poza granicami Polski. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i samochód bojowy, który przywieźli ze sobą żołnierze. Mogli zadawać pytania, a najwytrwalsi nawet przewieźć się samochodem.

Nasza szkoła, wie jak ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrali, Ci którzy, leżą gdzieś często w bezimiennych mogiłach. Od najmłodszych lat staramy się wpajać w naszych uczniach miłość i szacunek do swe j Ojczyzny i do tych którzy oddali za nią życie.  Dlatego Święto Niepodległości uczciły też nasze „maluchy” z zerówek.

Dzieci z klas 0a i 0b zapaliły znicze pod pomnikiem poświęconym pamięci ofiar zbrodni katyńskiej