Święto liczby PI

„Podziwu godna liczba Pi…” – pisała o niej W. Szymborska. 14 marca liczba Pi  obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły  obchodzili „Dzień Liczby Pi”.  Na lekcjach matematyki poznali ciekawostki związane z liczbą Pi, oglądali film „Niewymierna liczba pi” oraz  zostali poczęstowani okolicznościowym pierniczkiem. Uczniowie klas trzecich realizujący innowację pedagogiczną „Matematyka wspaniała przygoda, ciekawa zabawa” przyłączyli się do świętowania – przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. W tym dniu przeprowadzono  Turniej Drużynowy, który wygrała drużyna w składzie: Hania Zwierz z klasy 3b oraz Mateusz Nowak z klasy 6a. Nie lada wyzwaniem okazał się konkurs na długiej przerwie, gdzie uczniowie klas 3-6 bili rekord w rozwinięciu liczby Pi. Najwięcej cyfr zapamiętali: Amelia Świercz z klasy 3b oraz Dominik Pomorski  z 4b. Gratulujemy. Święto  Pi niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.