Święto Kreatywności

Jak rozwijać kreatywność u dzieci? Czego potrzebują, aby korzystały z drzemiącego w nich potencjału? Nauczyciele uczący w klasach I-III postanowili zmierzyć się z tymi problemami. W dniu 7 marca zorganizowali w naszej szkole Święto Kreatywności pod hasłem: „Doświadczenia młodego odkrywcy”. Uczniowie poprzez ciekawe eksperymenty fizyczne i chemiczne rozwijali naturalną pasję odkrywania świata. Każdy z zespołów klasowych szukał odpowiedzi na nurtujące go pytania: Dlaczego wulkany wybuchają? Jak wywołać burzę w szklance wody? Dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki odwróconej do góry dnem? Jak powstaje tęcza z kolorowych cukierków? Jak zmieszać olej z wodą? Czy można zrobić bańkę mydlaną w bańce mydlanej? Jak spowodować by winogrona zatańczyły? Pytań było o wiele więcej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pasją uczestniczyły w zabawach badawczych, formułowały spostrzeżenia i wnioski. Święto Kreatywności stało się dla nich źródłem niezapomnianych przeżyć i sprawiło, że nauka stała się nie tylko wspaniałą przygodą, ale i świetną zabawą.