Światowy Dzień Ziemi

20 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Światowego Dnia Ziemi, przygotowany przez uczniów klasy Ia. Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię.  Dzieci zwracały uwagę na to, że nasza planeta jest niszczona przez nierozważne działania ludzi. Potrzebuje więc pilnie pomocy i ochrony. Przedstawienia uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie apelowali w nich o ochronę środowiska i segregację śmieci. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi były doskonałą okazją do uświadomienia dzieciom faktu, że los Ziemi jest w naszych rękach i powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia, a nie tylko w dniu 22 kwietnia.