Światowy Dzień Zdrowia

5 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia. Przygotowali go uczniowie z klasy 1a pod kierunkiem wychowawcy- Renaty Kwiecień. Adresatami byli uczniowie z klas 0-3. Jego celem było przypomnienie uczniom, jak cenne jest zdrowie i co należy robić, aby je chronić. Mali aktorzy zaprezentowali się w kilku humorystycznych scenkach nawołujących między innymi do zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz dbania o higienę osobistą i higienę otoczenia np. walkę z hałasem. Wesołe wierszyki przeplatane były piosenkami i tańcem.
Przygotowanie apelu przez uczniów klasy 1a było podsumowaniem wcześniej podjętych działań. Uczniowie od września roku szkolnego 2018/2019 realizują innowację pedagogiczną - „Jestem bezpieczny- wiem, dbam, zapobiegam”. Zrealizowali również dodatkowo trzy programy:  program dla klas 1-3 z zakresu edukacji prozdrowotnej - „ Dziel się Uśmiechem”, który uczył dzieci prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, programedukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych- „ Nie pal przy mnie, proszę” oraz Program Edukacyjny  „ Ratujemy i Uczymy Ratować" WOŚP, którego celem jest praktyczna nauka dzieci elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowanie  umiejętności prawidłowego zachowania się kiedy ktoś jej potrzebuje.
Szczególnym gościem na tej uroczystości była pani Marzena Grdeń- pielęgniarka szkolna, ponieważ 7 kwietnia to także Dzień Pracowników Służby Zdrowia.
Na widowni nie zabrakło również rodziców, babć, dziadków małych artystów z klasy 1a, którzy ze wzruszeniem podziwiali ich występ.