Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017r. w naszej szkole już po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day). Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów. Akcja była okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W tym dniu role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli. Wszyscy egzaminowani nauczyciele oraz uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin, uzyskali tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorami byli uczniowie 5b, którzy utworzyli specjalną Komisję Egzaminacyjną, w składzie: Martyna, Hania, Wiktoria S, Wiktoria C, Asia, Kinga oraz Gabryś. ŚDTM 2017 w naszej szkole upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.

Dzień tabliczki świętujemy
Zaraz ją wam zrymujemy.
Zapamięta wszystko w mig
Każdy uczeń, każdy smyk.
Grześ na pączka ma dziś chęć
5 razy 5 to 25.
Ania ładne oczy ma
6 razy 7 jest 42.
A jak głosi gminna wieść
7 razy 8 jest 56.
Już szczekają o tym psy
9 razy 7 to 63.
Kuba lubi jabłka jeść
6 razy 6 to 36.
Julka nową kurtkę ma
8 razy 9 jest 72.
Wolisz piłkę czy rowery?
6 razy 9 to 54.
Czy w lodówce słoń się zmieści?
5 razy 8 jest 40.
I już trudne iloczyny
Znają chłopcy i dziewczyny.