Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji 23 kwietnia uczniowie klas 0-III obejrzeli apel przygotowany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klasy 0 c w ciekawy sposób przedstawili, jak powstaje książka. Wszyscy mieli możliwość dowiedzieć się, kto to jest pisarz, ilustrator, redaktor, drukarz. Układem tanecznym do piosenki „Witajcie w naszej bajce" zaprosili kolegów
i koleżanki do obejrzenia bajki pt. „Zamieszanie w krainie bajek", gdzie w rolę wróżek, Jasia i Małgosi, Wilka, Krasnoludków... wcieliły się dzieci z klasy 0 b. Przedstawienie zawierało świetną fabułę, łączyło motywy ze znanych bajek i miało za zadanie zachęcić do czytania książek. Wszyscy mali aktorzy mają nadzieję, że dzięki przygotowanej prezentacji pojawiło się, choć kilku nowych Czytelników.
Apel przygotowały wspólnie z wychowankami panie: Elżbieta Drygalak, Grażyna Woźniak
i Marzena Kalisz.
W dalszej części spotkania odbył się  finał konkursu plastyczno-literackiego dla klas 0-III „I ja też mogę zostać poetą", którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dzieci z klas I-III samodzielnie, a z klas 0 wspólnie z rodzicami napisały piękne bajki, opowiadania wykonując do nich ilustracje. Wszystkie książeczki znajdują się w naszej szkolnej bibliotece.
Zwycięzcami konkursu zostali:
W kategorii klas 0-I:
I miejsce: M. Drożdżeńska  0b
II miejsce: H. Surdy  0c i J. Bzymek  I a
III miejsce: N. Nowak  0 a i J. Kucharczyk  0b
Wyróżnienia: A. Ćwik  0, W. Cygan  0c, K. Warszawa  I a
W kategorii klas II-III
I miejsce: H. Stojek  II b
II miejsce: J. Potrzeszcz  III a
III miejsce: A. Krawczyk  III b
Wyróżnienie: J. Wolańska  II a

Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Na najładniejszy zeszyt”, w którym nagrody główne otrzymali: