Sprawdzian szóstoklasisty

4 kwietnia, 35 uczniów naszej szkoły  przystąpiło do pisemnego sprawdzianu szóstoklasisty.  W całej Polsce  było ich ponad 363 tysięcy. Uczniowie musieli  odpowiedzieć na serię pytań, dotyczących dwóch tekstów. Pierwszym z nich był  fragment popularnonaukowej książki  Marii Nagajowej  „Sztuka dobrego pisania i mówienia”, drugim wiersz Józefa Ratajczaka pt. „Słowa ze słownika”. Uczniowie musieli również napisać list do koleżanki bądź kolegi z krótką rekomendację dowolnej książki. Były też zadania matematyczne. Jedno z nich dotyczyło zasad podzielności przez 9, inne polegało na obliczeniu ilości sadzonek, jakie kupiły dzieci za pieniądze, uzyskane ze sprzedaży makulatury.
Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Wyniki sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.