Spotkanie ze "Słonecznymi Zdobywcami"

W piątek, 1 lutego, do dzieci z klas „0” zawitała Gromada Zuchowa „Słoneczni Zdobywcy” ze Szkoły Podstawowej Nr 12. Zaproszeni do udziału w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, bardzo chętnie się w nią zaangażowali i spędzili czas z najmłodszymi. Zerówkowicze z zachwytem przyglądali się umundurowanej drużynie. Drużynowa „Słonecznych Zdobywców” - Eliza Gawlik omówiła wygląd munduru harcerskiego oraz występujące na nim elementy i odznaczenia. Przedstawiła „Prawo zucha”, które każdy zuch nie tylko musi znać, ale również przestrzegać w życiu codziennym. Następnie przeczytała jeden z rozdziałów książki „Przygody Mikołajka” pt. „Nocna wyprawa”, o pełnej humoru przygodzie, która wydarzyła się chłopcu w czasie nocnych podchodów.
Po krótkiej rozmowie na temat książki, wszystkie dzieci wstały i rozpoczęły pląsy. Uśmiechnięte maluchy próbowały przez kilka minut pobić rekord w szybkim śpiewaniu pląsu o Niedźwiadku. Chętnie uczyły się nowych zabaw. Podziwiały również pokazową zbiórkę harcerską.
Spotkanie zakończyło się wręczeniem gościom upominków oraz zawiązaniem kręgu z odśpiewaniem piosenki „Słoneczko już gasi złoty blask…..” i puszczeniem „Iskierki przyjaźni”. Drużynowa dokonała pamiątkowego wpisu do „Księgi czytających gości”.
Spotkanie przybliżyło dzieciom harcerskie idee oraz ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu.