Spotkanie z Jeżem Edkiem

24 października 2016r. klasa 1a wraz z wychowawcą Karoliną Grabowską udała się do Starachowickiego Centrum Kultury na spotkanie zorganizowane przez Echo Dnia, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo pierwszaków w drodze do szkoły. Podczas całej zabawy uczniowie mogli posłuchać  bajki czytanej przez Wojciecha Stachurskiego, któremu na scenie towarzyszył Jeż Edek - maskotka Echa Dnia. Pierwszaki miały okazję poznać doktora ze Szpitala Zespolonego w Kielcach, który udzielił im kilka wskazówek dotyczących zdrowia, a także policjantów i strażaków ze Starachowic udzielających rad związanych z bezpieczeństwem w drodze do szkoły. Całość przedstawienia zakończyła "wielka klasówka". Dzieci odpowiadały na pytania ekspertów, a poprawność odpowiedzi była nagradzana upominkiem. W klasie 1a udział w konkursie wziął Kuba Szydłowski. Ponadto wszystkie klasy uczestniczyły w pamiątkowych zdjęciach. Fotografie będzie można obejrzeć w grudniowym wydaniu Echa Dnia.