Spotkanie z dietetyczkami

W dniach 20 i 21 03. 2017r. w ramach profilaktyki zdrowotnej w naszej szkole odbyły się spotkania dietetyczek z Centrum Dietetycznego NATURHOUSE w Starachowicach z rodzicami uczniów klas 0-3 i 4-6 na temat zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz problemów z otyłością i wadami postawy ciała u dzieci w wieku szkolnym. Rodzice zostali również zapoznani przez pedagoga szkolnego z realizowanym w szkole programem "LEKKI TORNISTER", w ramach którego ważono uczniów oraz ich plecaki z pełną zawartością przyborów, zeszytów i podręczników szkolnych. Program miał na celu uświadomienie uczniom i ich rodzicom jak bardzo negatywny wpływ ma przeciążony tornister ucznia na skrzywienia kręgosłupa, przeciążenie stawów kolanowych oraz wady postawy na wczesnym etapie rozwoju młodego człowieka.