Spotkanie projektowe na Słowacji

W dniach  05.04-10.04 2011 grupa  nauczycieli w składzie:  Małgorzata Pater, Agnieszka Krupa, Grażyna Woźniak, Tomasz Kowalczyk i Wojciech Pociecha oraz  9 uczniów:  Natalia Anduła, Maciej Cieciora, Jan Garbala, Natalia Grądziel, Grzegorz Kasperkiewicz, Iwona Matusiewicz, Kasia  Matusiewicz, Małgosia Mirkowska, Julia Smyk uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu w miejscowości Svabovce na Słowacji. Zgodnie z ideą programu Comenius, uczniowie biorący udział w wizycie, mieszkali w domach słowackich rówieśników, co umożliwiło im bliższe poznanie się a także doskonalenie umiejętności komunikacji w języku angielskim.
Celem spotkania było podsumowanie wszystkich dotychczasowych działań, podejmowanych w trakcie dwóch lat trwania projektu. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się ze słowackim systemem edukacyjnym oraz bogatą kulturą regionu.  W ramach wymiany doświadczeń metodycznych koordynator programu, pani Małgorzata Pater przeprowadziła lekcję dla uczniów słowackich na temat zwyczajów i tradycji wielkanocnych w naszym regionie.
Program spotkania  obejmował też organizację zajęć w formie warsztatów. Nauczyciele z naszej szkoły przygotowali zajęcia z papieroplastyki, podczas których uczniowie słowaccy, pracując w grupach,  wykonywali różnymi technikami dekoracje świąteczne. Prace zostały zaprezentowane na wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pozostałych uczestników spotkania.
Program pobytu był bardzo urozmaicony, a gospodarze spotkania dołożyli wszelkich starań aby odzwierciedlał on różnorodność tematyki wchodzącej w zakres realizowanego projektu. Były więc wycieczki do historycznych miejsc jak np. Lewocza i Spiski  Zamek, spotkanie z folklorem ( występ zespołu ludowego z Popradu), wizyta w Podtatrzańskim Muzeum oraz zwiedzanie Domiańskiej Jaskini Wolności w Tatrach Niskich.
Mimo, iż projekt dobiega już końca to nawiązane znajomości i przyjaźnie będą z pewnością  podtrzymywane.
Education in Poland.pdf502.98 KB
Prezentacja swiadectwa.pdf2.83 MB