Spotkanie autorskie

29 kwietnia 2014r.  do naszej szkoły zawitał niezwykły gość. Osoba spontaniczna, wesoła i …genetycznie obciążona talentem. Mowa tu oczywiście o Ewie Chotomskiej, scenicznej „Ciotce Klotce”, córce poetki Wandy Chotomskiej. W  trakcie spotkania autorskiego, w którym udział wzięli uczniowie klas 0-III, ta barwna postać przybliżyła swą twórczość, opowiadała o pisaniu książek, pracy w telewizji i tworzeniu tekstów o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Opowieści przeplatane były wspólnymi zabawami, nauką piosenek. Dzieci rozwiązywały zagadki, tworzyły rymy, dyskutowały i słuchały, słuchały, słuchały. Ewa Chotomska jako „Ciotka Klotka” w telewizyjnym Tik-Taku występowała przez siedemnaście lat (nagrano około sześciuset odcinków). Inne programy dla dzieci, z którymi współpracowała to „Budzik”, „Jedyneczka”. Wraz z Andrzejem  Grabowskim założyła w 1983r. zespół dziecięcy „Fasolki”. Chotomska pisze teksty do ich piosenek. Jedna z książeczek Ewy Chotomskiej stała się szczególnym pretekstem do dyskusji, były to „Przygody Felka Parerasa”. Książka ta zawiera przygody psa, który mieszkał z Jej rodziną przez siedemnaście lat.Dziękując za bardzo interesujące spotkanie najmłodsze dzieci zaprezentowały krótki program słowno-muzyczny i podarowały książeczkę od uczniów SP1.Było wspólne śpiewanie, autografy na zakupionych książkach. Jednym słowem wiele przygody i fantazji, której nigdy nie powinno brakować.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Książka moim przyjacielem”.