"Śniadanie daje moc"

8 listopada uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami włączyli się do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc". Najważniejszymi celami akcji są: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukacje.
W Dniu Zdrowego Śniadania każda klasa wspólnie przygotowała i zjadła najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także z próbowania nowych smaków, poznawania kultury zachowania przy stole oraz rozmaitych sposobów przyrządzania, dekorowania i podawania posiłków. Pożywne śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Świadczy o tym lepsza koncentracja podczas lekcji, więcej energii i chęci do zabawy.
  Mamy nadzieję, że promowanie zdrowego odżywiania przyczyni się do tego, że w tornistrach naszych uczniów częściej pojawią się zdrowe produkty.